Haber

Mahkeme: Fahrettin Altun’a ‘Boğazınıza girin hırsızlar’ demek suç değil

İstanbul Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri (CİB) Fahrettin Altun’a yönelik “Boğazınıza bakın hırsızlar” paylaşımında suç unsuru bulmadı ve sanık VM hakkında beraat kararı verdi.

‘YARALANDIRMA DEĞİL DOLANDIRMA’

Sanık VM, 3 Aralık 2020’de Facebook hesabından Altun’da yaptığı paylaşımda “Boğazınızı sıkın hırsızlar” ifadelerini kullandı. Bu sözler üzerine Altun, avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine söz alan VM, paylaşımın yapıldığı Facebook hesabının kendisiyle ilgili olduğunu, hakaret içeren bir tabir kullanmadığını, eleştirdiğini belirtti.

VM hakkında hazırlanan iddianamede 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Altun’un avukatları sanıkların cezalandırılmasını isterken, VM’nin avukatı “boğazınıza alın hırsızlar” ifadesinin hakaret değil küfür olduğunu belirtti.

MAHKEME: ZAMAN, YER VE DURUMA GÖRE DEĞİŞİR

Yargılama sonunda bu yılın Şubat ayında karar verildi. Davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi, bir fiilin aşağılama amacı taşıyıp taşımadığının zaman, yer ve duruma göre değiştiğini vurgulayarak, sanığın Altun’a yönelik sözlerinin ‘hak’ sınırları içinde olduğunun altını çizdi. kaba davranış. Mahkeme VM’yi beraat ettirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu