Ekonomi

Öncüpınar Sınır Kapısı’nda 25 milyon liralık kaçak uyuşturucu ve elektronik eşya ele geçirildi

Öncüpınar Sınır Kapısı’nda 25 milyon liralık kaçak ilaç ve elektronik eşya ele geçirildi

ANKARA – Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda toplam 25 milyon lira değerinde ilaç ve kimyasalın yanı sıra kamera, drone, cep telefonu gibi elektronik eşyalar ele geçirildi. ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri, halk sağlığını tehdit eden girişimlere ve yasa dışı ticarete karşı 24 saat tetikte çalışmaya devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen risk analizi ve hedefleme çalışmaları çerçevesinde, Suriye’den Türkiye’ye gitmek üzere Öncüpınar Gümrük Kapısı’na gelen bir tır şüpheli bulunarak taramaya tabi tutuldu. Kullanılmış plastik kasaların yasal olarak gümrük idaresine beyan edildiği bölgede X-ray tarama görüntülerinde şüpheli yoğunluk görülmesi üzerine ekipler araçta fiziki arama yaptı.

Yapılan incelemelerde aracın römorkunun önünde gümrük idaresine beyan edilen 2 bin 400 konteyner “kullanılmış plastik kasa” içinde 266 bin 723 farklı ilacın saklandığı anlaşıldı. Ayrıca treylerde bulunan yaklaşık 280 litrelik 57 varilde “dietil eter” tipi kimyasal maddeler, drone ve kameraların da aralarında bulunduğu 30 adet elektronik eşya ve 16 adet cep telefonu tipi eşya ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak malın toplam maliyetinin yaklaşık 25 milyon lira olduğu anlaşıldı.

Olayla ilgili soruşturma Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’nda devam ediyor.

karamanliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu