Haber

Yargıtay Üyesi Şahin Çil’in Son Yolculuğu

Yargıtay Üyesi Çil son yolculuğuna uğurlandı

ANKARA’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil’in (57) cenazesi, Yargıtay Başkanlığı’nda düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Yargıtay 9’uncu Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil, kanser tedavisi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Evli ve iki çocuk babası olan Çil için bugün Yargıtay Başkanlığı’nda tören düzenlendi. Törene Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay üyeleri ile Çil’in ailesi ve yakınları katıldı. Törende bir dakikalık saygı duruşunun ardından Çil’in biyografisi okundu. Törende konuşan Yargıtay Lideri Mehmet Akarca, “Şahin Çil’i çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, seçkin kişiliğiyle, nezaketiyle, düzgün bir aile babası olmasıyla, tam bir vatanseverliğiyle tanıdık. Yargıya unutulmaz hizmetlerde bulundu. Yargıtayımız, Türk hukuku ve Türk adliyesi. Kitaplarıyla, makaleleriyle, “Katıldığı sempozyumlarda sunduğu bildirilerle gerçekten silinmez bir iz bıraktı. İyi bir avukat ve iyi bir arkadaştı. Allah ruhunu şad eylesin. Değerli ailesine ve değerli dostlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum” dedi.

Çil’in naaşı, öğle namazının ardından Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

ŞAHİN ÇİL’İN ÖZGEÇMİŞİ

1967 yılında Balıkesir’de doğan Şahin Çil, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kariyerine İstanbul ve Bandırma’da hakim adayı olarak başlayan Çil, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 7. Hukuk Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Temmuz 2018’de Yargıtay üyeliğine seçildi. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi Üyeliği yaptı. Çil, İş Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk ve İş Mahkemeleri Hukuku, Coronavirüs Salgınının İş Hukukuna Etkileri, İş Uyuşmazlıklarında Yargıtay Uygulamaları, İş Hukukunda Yargıtay Unsur Kararları başlıklı çalışmaları ile yayınlanmış birçok makale, tebliğ ve hediye yazıya imza atmıştır. attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu