Haber

ABD Temsilciler Meclisi USAID’i “deprem bölgelerine yardıma devam etmeye” çağırdı

ABD Temsilciler Meclisi’nin 35 üyesi, Uluslararası Kalkınma Ajansı’nı (USAID) Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelere yardımlarını sürdürmeye davet etti.

Temsilciler Meclisi’nin 35 üyesi, USAID Yöneticisi Samantha Power’a yazdıkları mektupta, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ağır yıkımın yaşandığı Türkiye ve Suriye’ye yardımların sürdürülmesini talep etti.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Virginia Üyesi Demokrat Gerry Connolly liderliğindeki çağrı, USAID ve ABD hükümetinden “insani krize hızlı tepki” vermeye devam etmelerini istedi.

Mektupta, USAID’in depremlerin hemen ardından Kaliforniya ve Virginia eyaletlerinden Afet Yardım Müdahale Grubu (DART) da dahil olmak üzere arama ve kurtarma ekipleri göndererek “hayatları kurtardığı” yazıyordu.

Mektupta Temsilciler Meclisi üyeleri; Ayrıca, enkaz kaldırma için kullanılacak çadırlar, uyku tulumları, battaniyeler ve ağır iş makineleri dahil olmak üzere acil ihtiyaçların bir listesini de içeriyordu.

USAID’den dün yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 2,5 milyon dolarlık acil yardım malzemesinin araçlarla taşındığı kaydedildi. hava türk milletine. .

Açıklamada, önümüzdeki günlerde mutfak ve hijyen malzemeleri, kesintili barınaklar için dayanıklı plastik brandalar ve yüzbinlerce kişiye yetecek kadar termal battaniyenin de aralarında bulunduğu 8 tondan fazla ihtiyaç malzemesinin bölgeye gönderileceği belirtildi. deprem kurbanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu