Haber

Cumhur İttifakı Ankara’nın 16 ilçesinde değişiklik yapmadı

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen programda, Yerel Yönetimler Genel Seçimleri için Ankara’da Cumhur İttifakı’nın 25, AK Parti’nin 20 ve MHP’nin 5 ilçe belediye başkanlığı adayının adaylarını açıkladı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Mevcut belediye başkanlarının adaylığı 14 ilçede yeniden açıklandı: Akyurt, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Cihan, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Pursaklar, Sincan ve Şereflikoçhisar.

MHP aday gösterdiği ilçelerde ise 2 isimle yoluna devam etti.

Altındağ, Keçiören ve Mamak’ta yeni isimler aday gösterilirken, isimleri açıklanan 25 kişi arasında tek kadın aday mevcut Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık oldu.

Altınok’un yerine Zafer Çoktan geldi

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklanan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un yerine AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan aday gösterildi.

Asım Balcı Mamak’ta

Bu seçimde Mamak’tan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı aday olurken, Altındağ Belediye Başkanı adayı Veysel Tiryaki oldu.

Tiryaki, 2004-2019 yılları arasında üç dönem Altındağ Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

MHP adayı 5 ilçede desteklenecek

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Etimesgut, Polatlı, Gölbaşı, Kalecik ve Ayaş’ta aday çıkarmayacak, MHP’nin adayını destekleyecek.

Etimesgut’ta mevcut Belediye Başkanı Enver Demirel, Gölbaşı’nda mevcut Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Polatlı’da Levent Çağlancı, Kalecik’te Erdal Kol ve Ayaş’ta Mehmet Kirazdibi lider adayları olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu