Haber

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çotanak Stadı’na bağlantı köprüsü tamamlandı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çotanak Stadyumu’nu Dereli yoluna bağlayacak olan köprünün inşaatı tamamlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun girişimleri sonucunda projelendirilen köprünün inşaatı kısa sürede tamamlandı.

Hastane ve stadın hizmete açılmasının ardından artan nüfus ve insan hareketliliği ile bölgede trafik sorununu rahatlatacak olan köprü, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşların hastane ve stadyuma ulaşımını da kolaylaştıracak.

70 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde dökme beton sistemle yapılan köprü, bağlantı yolları tamamlandığında araç trafiğine açılacak.

Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, köprünün faaliyete geçmesiyle birlikte bölgede her geçen gün artan trafik sorununun değerli bir şekilde analiz edileceğini belirtti.

Şenlikoğlu, kent yönünden gelen vatandaşlar ile Dereli ve doğu ilçelerinden gelen vatandaşların bu köprüyü kullanmaları halinde rahat bir trafik akışı sağlanacağına işaret etti. devam edecek.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu