Yaşam

IKBY Hükümeti’nden Ciwan Haco’ya: Şarkılarınız Kürtler arasındaki bağı güçlendirdi

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (KBY) Hükümeti, Pazar günü İsveç’te yaşayan Kürt sanatçı Ciwan Haco’ya Kürt müziğine katkılarından dolayı teşekkür mektubu ve plaket takdim etti.

Plaket, sanatçı Haco’ya Pazar günü Kürdistan Hükümeti İsveç Temsilcisi Şoreş Kadir Raham tarafından verildi. Ciwan Haco teşekkür notunu X hesabından paylaştı. Kürt müziğine ve diline yaptığı katkılardan dolayı Ciwan Haco’ya sunulan teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verildi:

“Kürdistan Hükümeti adına Kürt müziğine onlarca yıldır verdiğiniz hizmetten dolayı saygı ve selamlarımızı sunuyoruz. Sanatınız başından beri bağımsız ve özel bir üslubu temsil etti. Öte yandan, yaratılmasına da vesile oldunuz. diasporadaki Kürtler ile Kürdistan’da yaşayan Kürtler arasında güçlü bir bağ.Sizin eşsiz yetenekleriniz “Ve yeteneğiniz sınırları aştı, müziğiniz yeni nesil Kürtlerin kalplerinin derinliklerine ulaştı. Müziğiniz birlik ve aidiyet duygusunu güçlendirdi. Bu onurlu mirasın çoğalmasını ve yeni nesillere ilham vermesini dilerim.” (HABER MERKEZİ)

haber-akdeniz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu