Haber

Kayseri Talas’ta afet sosyal yaşam merkezi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başakpınar Asfalt Şantiyesi yanında 30 bin metrekarelik alanda üretim çalışmalarının devam ettiği acil afet yaşam merkezindeki çalışmaları yerinde inceleyen Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, olası bir afete hazırlıklı olmaları gerektiğini kaydetti. durum.

Başkan Yardımcısı İsmail Güngör ve ilgili birim ekibiyle birlikte konteyner kent alanında değerlendirmelerde bulunan Önder Yalçın, burada yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Gelinen aşamaya ilişkin bilgi alan Önder Yalçın, konteyner kentin en kısa sürede tamamlanarak hazır hale getirileceğini söyledi.

103 konteynerden oluşan acil/afet sosyal yaşam merkezi, tamamlandığında deprem ve diğer afetlerde barınma başta olmak üzere birçok ihtiyaca cevap verecek. Alan, farklı zamanlarda gençlik kampı ve sosyal aktivite merkezi olarak da kullanılacak.

MEVLANA MEYDANA ACİL KONTEYNER

Talas Belediyesi, daha önce acil yardım malzemelerinden jeneratöre, battaniyeden megafona, radyodan el fenerine ve ilk yardım çantasına kadar her türlü hayati malzemenin bulunduğu acil durum konteynerini, sarsıntı ve diğer acil durumlar için hazırlık yapmıştı. Mevlana Mahallesi Meydanı. Acil durum konteynerlerinin sayısının artırılması ve ilçenin farklı bölgelerine yerleştirilmesi planlanıyor.

TALAS KENT ELBİSTAN’DA YAŞAM VE TİCARET ALANI KURDU

Bilindiği üzere Talas Belediyesi, depremden etkilenen Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 310 konteynerlik yaşam ve ticaret alanı kurdu. Bir mahallede olması gereken her türlü sosyal donatının yer aldığı 20 bin m²’lik Talas Kent Yaşam ve Ticaret Alanı 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak depremzedelere teslim edildi.

haber-gurgentepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu