Ekonomi

Yeni sezon balıkları tezgahlardaki yerini aldı

– Yeni sezon balıkları tezgahlardaki yerini aldı

SİNOP – Sinop’ta 1 Eylül’de av yasağının sona ermesinin ardından yeni sezonun ilk balıkları tezgahlarda yerini almaya başladı. Balıkçılar, fiyatların sezon başlangıcına uygun olduğunu söyledi.

Denizlerde avlanma yasağı sona erdi ve yeni bir dönem başladı. Tezgahlarda en çok görülen balıklar hamsi ve mezgit olurken, istavrit, çipura gibi balıklar da tezgahlarda yerini aldı. Tezgahlarda satışa sunulan balıklardan mezgit 80 TL, hamsi 80 TL, levrek 150 TL, çipura 150 TL, torika ise 300 TL fiyatla satışa sunuldu.

Yeni sezonun bereketli geçeceğini belirten balık satıcısı İbrahim Coşkunarslan, “1 Eylül itibarıyla sezonumuz açıldı. Çok şükür bereketimiz bol olacak. Hamsimiz, palamutumuz, mezgitimiz var. Şu anda fiyatlar çok uygun. Umarım böyle devam ederse sezonumuz güzel olur ve insanlarımız bol balık tüketir.” ” söz konusu.

Vatandaşlar, balık fiyatlarının sezon başına göre yüksek olduğunu ve ilerleyen süreçte daha da düşeceğini beklediklerini söyledi. Balıkçılar, mevsim kuralları nedeniyle deniz sıcaklığının yüksek olduğunu ve bunun balıkçılığı olumsuz etkilediğini, önümüzdeki günlerde deniz sıcaklığının düşmesiyle yakalanan balık miktarında artış yaşanacağını belirtti.

duzici-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu